Skip to main content
بیمه سلامت

بیمه سلامت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، علی زینی‌وند در دیدارِ مدیرکل و معاونان بیمه سلامت استان عنوان کرد: طی یک سال و هشت ماه گذشته از شیوع بیماری کرونا، دوره سختی برای نظام سلامت کشور بود و بیمه سلامت در این راه نقش اساسی و به نوعی حیاتی برای مردم ایفا کرد.

وی با بیان اینکه کرونا علاوه بر بار بیماری ناشناخته، به لحاظ مالی نیز هزینه‌های سنگینی داشت که نقش بیمه سلامت در این میان حیاتی بود و در استان کرمان هم به خوبی عمل شد و قابل تقدیر است ابراز داشت: بیمه سلامت، بیمه رایگان، بیمه عمومی و بیمه روستاییان از افتخارات جمهوری اسلامی و نظام سلامت هستند که توسط بیمه سلامت با موفقیت عملیاتی شد.
زینی‌وند از پیشرو بودن استان کرمان در حوزه بیمه سلامت تقدیر کرد و تصریح کرد: پوشش ۶۰ درصدی جمعیت استان توسط بیمه سلامت نشان از گستردگی عملکرد و امید مردم به این مجموعه است.
وی ادامه داد: بیمه سلامت در بین مردم به عنوان یک ارزش ایجاد شده و تحولات زیرساختی از جمله نسخه‌نویسی الکترونیکی، مکانیزه کردن خدمات و حذف دفترچه‌ها موجب شده کرمان به عنوان استان پیشرو در کشور مطرح باشد.
استاندار کرمان، طرح پزشک خانواده را از طرح‌های موثر در نطام سلامت برشمرد و اظهار داشت: این خدمات برای مردم جای امیدواری دارد.
زینی‌وند با اشاره به اینکه سلامت و امنیت دو مولفه اصلی در زندگی انسان‌ها هستند افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی از کشورهای باثبات امنیتی در دنیا هستیم و لنگرگاه امنیتی در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شویم.
وی اضافه کرد: در حوزه سلامت نیز در جریان شیوع کرونا نشان دادیم که جزو کشورهای پیشرو در نظام سلامت هستیم.
استاندار کرمان با بیان اینکه گستردگی شبکه‌های بهداشت و قوام نظام بهداشتی طی ۴۰ سال نظام جمهوری اسلامی ایجاد شده است اظهار داشت: نظام سلامت کشور در یک سال و نیم گذشته فوق‌العاده تقویت شد. در استان کرمان ما روزهایی با ۲۸۰۰ بیمار بستری در اوج شیوع داشتیم اما با آرامش اداره شد.
زینی‌وند گفت: با افتخار می‌گوییم که کرمان هیچ دردسری برای کشور در بحث کرونا ایجاد نکرد، اجازه ندادیم بیماری بدون تخت بماند و استرس به مردم وارد شود که بخش عمده کار بر دوش نظام سلامت بوده است.
** رشد دو برابری خدمات بیمه سلامت
محمد جعفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان نیز در این دیدار از پوشش ۶۰ درصدی جمعیت استان شامل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر خبر داد و گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه‌شدگان رایگان ساکن شهر و روستا هستند.
وی بیان داشت: سال جاری روزانه ۱۵ هزار نفر از بیمه‌نامه سلامت با گردش مالی ۲.۵ میلیارد تومان از خدمات درمانی و تشخیصی پزشکی استفاده کرده‌اند که رشد دو برابری نسبت به سال گذشته دارد.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افزود: با توجه به شرایط کرونا تمدید بیمه‌نامه‌های سلامت تنها با کد ملی انجام می‌شود.
جعفری همچنین از اجرای طرح بیمه پزشک خانواده شهری در استان و اثیربخشی آن نام برد و گفت: ۹۸ درصد نسخه‌ها به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin