Skip to main content

ستون فقرات شما، ستونی متشکل از چندین قطعه استخوانی است که بر روی یکدیگر چسبیده‌اند و دیسک‌های بین مهره‌ای به عنوان ضربه‌گیر در بین این استخوان‌ها عمل می‌کنند. گاهی اوقات این دیسک‌ها ممکن است متورم شده و یا از جای خود بیرون بزنند. علائم این عارضه به موقعیت دیسک آسیب‌دیده در ستون فقرات بستگی دارد. برآمدگی دیسک L4-L5 که باعث فشار بر روی عصب L5 می‌شود، یکی از شایع‌ترین موقعیت‌هایی است که عارضه فتق دیسک در آن اتفاق می‌افتد. برآمدگی این دیسک که در پایین کمر شما واقع شده است، باعث بروز یک سری علائم ناراحت کننده می‌شود.

ستون فقرات لومبار (پایین کمر) یک ساختار بسیار پیچیده است. برخی از علائم فتق دیسک از قبیل علائمی که در مورد دیسک L4-L5 دیده می‌شود، می‌تواند نشان‌دهنده فشردگی شدید و خطرناک یک عصب باشد. بنابراین در صورتی که چنین علائمی را در خود مشاهده کردید فوراً به پزشک مراجعه کنید، زیرا اگر این عارضه به موقع درمان نشود، می‌تواند به حد غیرقابل برگشتی برسد. علاوه بر آن، فتق دیسک می‌تواند مشکلات درازمدت یا فلج اندام‌های تحتانی شما را نیز به دنبال داشته باشد.

شایع ترین علائم دیسک کمر چیست ؟ 

۱- شایع ترین علامت پارگی دیسک کمر, درد کمر می باشد.
۲- دومین علامت شایع آن درد سیاتیک یعنی دردی که از باسن به پشت ران و سپس به پشت ساق پا تیر میکشد . معمولا اول کمردرد به وجود می‌آید و پس از مدتی درد سیاتیکی به آن اضافه می‌شود.
۴- در بعضی از افرادی که مبتلا به پارگی دیسک هستند فقط کمر درد دیده می‌شود .
۵- در بعضی از افراد مبتلا به پارگی دیسک فقط درد در مسیر سیاتیک دیده می شود .این گونه افراد  اصلاً کمر درد ندارند . فقط با درد اندام تحتانی یا درد سیاتیکی مراجعه می‌کنند .
۶- در افرادی که مبتلا به سیاتیک هستند ممکن است درد فقط در یک اندام دیده شود .یعنی فقط درد سیاتیک راست یا چپ داشته باشند و در مواردی نیز درد سیاتیک دو طرفه دیده می شود ، یعنی هر دو اندام تحتانی دچار راست و چپ دچار درد شود.

با توجه به تفاوت انواع جراحی بر اساس شرح حال بالینی و همچنین تفاوت خدمات دریافتی بر اساس درخواست بیمار و همراهان هزینه های درمان متفاوت می باشد که جهت کسب اطلاع دقیق می توانید با شماره 03491001818 تماس بگیرید.

برنامه دقیق شما پس از ورود به ایران

روز اول
ترانسفر از فرودگاه تا اقامتگاه-شام خوش آمدگویی
روز دوم
انتقال یه بیمارستان جهت ویزیت و مشاوره پزشک مربوطه-انجام آزمایش ها و گرافی ها-انتقال به اقامتگاه
روز سوم
آماده سازی بیمارجهت عمل-ریکاوری-انتقال به بخش یا در صورت لزوم آی سی یو
روز چهارم
انجام آزمایشات جهت کنترل وضعیت بیمار –ویزیت توسط پزشک مربوطه-تعیین رژیم-مشاوره در صورت احتیاج
روز پنجم
کنترل وضعیت بیمار-ویزیت نهایی-آموزش به بیمار برای مراقبت های پس از ترخیص و انتقال به اقامتگاه-فراهم نمودن شرایط مناسب حال بیمار در اقامتگاه
روز ششم
انتقال به بیمارستان جهت ویزیت-در صورت حال مناسب و تایید توسط پزشک گشت شهری به بازار،گنبد جبلیه و ...-انتقال به اقامتگاه -همراهی بیمار و ترانسفر به فرودگاه-ارائه گیفت یادبود

Solverwp- WordPress Theme and Plugin